Skocz do zawartości

Ogłoszenie Drugi film z serwera Ervelia


Madzix

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie ale jak kolega wyżej wspomniał zawiły ten system petow. Ja bym postawił na prostotę jakieś podstawowe 6-8 bonusów karma lvl i tyle. Tak to ciężko będzie się połapać co robić, czego nie robić :/

Dungeony pierwsze dwa sztos :POGGERS:

  • +1 1
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, CONTROL napisał:

ten nowy system petów to masakra za duze pierdolniecie bedzie xd

Jeżeli mówiąc „za duże pierdolniecie będzie” masz na myśli, ze dają za duży odpał to pamiętaj, że nie jest to aktualizacja, która wzmacnia postać, a moby/bossy pozostają bez zmian. Wszystko jest ustawiane tak, żeby do siebie pasowało.

49 minut temu, Doman napisał:

Wszystko fajnie ale jak kolega wyżej wspomniał zawiły ten system petow. Ja bym postawił na prostotę jakieś podstawowe 6-8 bonusów karma lvl i tyle. Tak to ciężko będzie się połapać co robić, czego nie robić :/

Dungeony pierwsze dwa sztos :POGGERS:

Szczerze mówiąc, to wydaje się trudne do zrozumienia po filmie. W samej grze jest to już dość intuicyjne i naprawdę, nie powinniście mieć problemów ze zrozumieniem systemu.

  • Trzymaj się 1
  • +1 3
Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Endymion napisał:

nie powinniście mieć problemów ze zrozumieniem systemu.

No może i tak, ale strasznie dużo w nim takich mikromechanik - w szczególności losowość, wszędzie jest losowość. :monkaChrist:

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Raweryk napisał:

No może i tak, ale strasznie dużo w nim takich mikromechanik - w szczególności losowość, wszędzie jest losowość. :monkaChrist:

cały metin polega na losowości drop bonusy czytanie ku ulepszanie alchemia wiec to akurat pasuje do metina ::)

Edytowane przez CONTROL
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Enghet napisał:

Nie rozumiem po co forsować casualowych graczy by płacili abonament na rękawice, jakby strój to było za mało.

Super, że każdy pogra jakiś czas, potem serwer zacznie pomału umierać, bo graczy nie przybywa, bo muszą płacić abonament, bo podstawa is to wymóg.
Przerwa na tydzień? Strój sprzeda się za mały hajs, a rękawica? Strać i załaduj znów :]


Pamiętajmy też, że nie wszyscy mają czas i pieniądzę na metina, a takim sposobem ich tylko odstraszacie. Jest jakiś inny serwis na V co stosuję wymóg abonamentu i cały czas umiera. Jakby nie dali tam tyle zarobków na low lvl, raczej już by spierdolił się z rowerka dawno temu. Liczyłem, że weźmiecie jednak coś do głowy po hejcie jaki był na Vesterisie, że wymóg był żartem. A nagle znikąd znów taki debilny pomysł.

Kto u was zagra po raz 2? Wyobrażam to sobie, że Marek który ma życie osobiste 100% zagra po raz 2, gdy musi wydać abonament rękawica/strój, by mieć enjoyable grę. Ah sorry ktoś zagra i załaduję, ale 10 ludzi co miałoby ochotę załadować to nie załaduję, bo ludzi będzie tylko coraz mniej.

Zobaczymy jeszcze, czy będzie potwórka z item shopem za 400 zł to szykuję się cosplay cmentarzyska v2. Nie mogę się doczekać jak na full odpalę będzie można z mieczem +6 zrushować maxa :FeelsWowMan:
Proszę oduczcie się, bo w Polsce działa głupia zasada, np z pizzerią.
Otwórz pizzerię -> Daj chory pricing na dobrą pizze -> Dużo ludzi spróbuję -> Nikt potem nie zamierza kupić drugi raz.
Prawidłowo jak to powinno działać.
Otwórz pizzerię -> Rób zajebistą pizzę w dobrej cenie -> Dużo ludzi spróbuję -> Dużo ludzi będzie kupowało i cały czas pizza będzie przynosił dobry kwit.

Jednak liczę, że pomyślicie o tym wszystkim, by nie zrobić z tego serwera, gdzie administracja go forsuje do szybszej śmierci.

Brawo @Efiks zgadzam się z Tobą w 100%.

Co ty pierdolisz macku? 

Napisałeś takie wypociny bo rekawica jest w IS X!D 

Nikt Ci nie każe ładować, na wszystko możesz zarobić w grze. Z tego co pamiętam to Perfect ostatnią serie jaką miał na Vesterisie to była seria BEZ ITEMSHOPU, gdzie w ciągu pierwszych trzech dni zarobił na całego Isa i jeszcze sobie odłożył Smki

Więc ocb? 

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Enghet napisał:

Trochę walisz hipokryzją, że wyzywasz Macków, a to oni dają życie twoim wspaniałym serwerom na których grasz. Tak jest możliwość odłożenia i to sporej ilości SM przez pierwsze miesiące od startu serwera, a co potem? Niektórzy grają po 2h, niektórzy to 5, nieroby robiące nic innego oprócz grania metina mogą sobie pozwolić na 20-stki. Rozumiem, że metin to czysty grind, ale po co go utrudniać typowym p2w, oh przepraszam zmarnuj x więcej czasu w grze, bo serwer musi więcej zarabiać, gdy kwoty po taxach i tak "nie przekraczają 5 zer!" <- sarkazm. Będę płakał, bo to aktualnie zabawne zezwalać na zwiększenie p2w, ale zawsze ktoś się znajdzie - kto będzie tego bronił, a potem płakał, że czemu cena itemu z 900 zł spadła do 300 zł? No tak, bo te Maćki przestały grindować. Udajesz głupotę, czy naprawdę jesteś taką osobą? Ja mogę sobie pozwolić na soczysty przelew , ale znam wielu ludzi którzy nie mogą. Ja chcę grać na tym serwerze dłużej np parę miesięcy, a nie na serwerze grze przyrost jest ujemny, bo kto wróci na serwerek z abonamentem? :) Vidgar już dostaje po dupie i nagle są na zero od dłuższego czasu, ciekawe czemu... Ah no tak jeszcze istnieją gracze, co mieli eq za parę k tym bardziej są w pizde, bo popyt jest zerowy! Also porównywanie Metina do 2018 roku i w 2021 też trochę nie halo, bo tak zwane Maćki nauczyły się grać i pozwalają Ci żyć tą grą. Przy tym poruszyłem jeszcze kwestię itemshopu za 400 zł, gdzie dla normalnego polaka to za dużo.

Dobra, czyli w skrócie: 

Jesteś biedny i nie masz hajsu żeby kupić isa dlatego placzesz o jakiś A B O N A M E N T, który sobie ujebałeś w główce, masz dwie opcje:

1. zarób sobie na isa w grze 

2. idź do pracy i kup sobie isa za pln 

a jak macki nie potrafia sobie odlozyc kuponu 200 sm na rekawiczke no to kurwa chyba serwer nie dla nich, baria wita(pomijajać fakt, że są też rękawiczki na 2h) 

a co do twoich wiadomosci to zaraz ci sie mozg rozleje bo piszesz jedno zdanie przemielone na 20 sposobów(to nie wzmacnia twoich argumentow jak cos)

 

Odnośnik do odpowiedzi

@Enghet

Nie bardzo rozumiem to jaki masz problem to sposobu działania Rękawiczki Złodzieja na naszym serwerze. Przede wszystkim nikt nie wymusza na Tobie zakupienia tej Rękawiczki w formie Pakietu VIP. Wydaje mi się też, że duży problem jest z tym, że nie masz najmniejszego pojęcia o sposobie działania oryginalnego pakietu i nie potrafisz porównać jej do informacji przedstawionych na filmie. Standardowo Rękawica Złodzieja z Pakietu VIP zwiększała drop przedmiotów, aż o 100%. U nas połączenie Rękawicy z IS + Rękawicy 2h daje o 5% mniej niż standardowy Pakiet VIP występujący w Metinie. 

Porównywanie naszego serwera do tego, co było na Vesteris jest również średnie. Zespół serwera jest inny, serwer jest inny i robiony od zera. Rozumiem, że Vesteris wyznaczył pewne trendy w świecie prywatnych serwerów Metin2, ale prosiłbym abyś zapamiętał to, że Ervelia jest innym serwerem i Twoje porównywania do Vesteris nie są trafne.

Wczoraj na Discord @Bayrath przedstawił symulację zdobytych przedmiotów z Wodza Orków, poniżej screeny. Pierwszy z nich to przedmioty zdobyte z Rękawicą Złodzieja 2h + Pakiet VIP, drugi natomiast przedstawia przedmioty zdobyte z samą Rękawiczką 2h. Nie wydaje mi się, aby różnica w dropie z 100 zbitych Wodzów była tak duża, abyś miał powód do pisania, że serwer jest "abonamentowy", a gra bez wydania pieniędzy na Pakiet VIP nie ma najmniejszego sensu.

 

Rękawiczka 2h + Pakiet VIP                                                                     Rękawiczka 2h

vip.png       2h.png

 

Wykonam małe porównanie ilości zdobytych przedmiotów na powyższych screenach. Przypominam, że prezentują one przedmioty zdobyte ze 100 Wodzów Orków, dlatego różnicę podzielę przez ich ilość, aby oszacować różnicę z jednego Wodza Orków.

Zaczarowanie Przedmiotu: 1940 - 1620 = 320 czyli średnio 3.2 Zaczarowania Przedmiotu więcej

Wzmocnienie Przedmiotu: 1940 - 1510 = 430 czyli średnio 4.3 Wzmocnienia Przedmiotu więcej

Wzmocnienie Pasa: 144 - 93 = 51 czyli średnio 0.51 Wzmocnienia Pasa więcej

Zaczarowanie Atrybutu: 32 - 14 = 18 czyli średnio 0.18 Zaczarowania Atrybutu więcej

Cor Draconis (surowy): 163 - 138 = 25 czyli średnio 0.25 Corów surowych więcej

Cor Draconis (szlif): 100 - 100 = 0 czyli bez zmian

Kamień Duchowy: 17 - 17 = 0 cali bez zmian

Rada Pustelnika: 12 - 9 = 2 czyli 0,02 więcej Rad Pustelnika

 

Wydaje mi się, że różnica między symulacjami nie jest taka jak to opisujesz i różnica w dropie nie jest tak duża jak ją przedstawiasz.

  • Lubię to! 2
  • Trzymaj się 1
  • Wrr 1
  • +1 2
Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Endymion napisał:

@Enghet

Nie bardzo rozumiem to jaki masz problem to sposobu działania Rękawiczki Złodzieja na naszym serwerze. Przede wszystkim nikt nie wymusza na Tobie zakupienia tej Rękawiczki w formie Pakietu VIP. Wydaje mi się też, że duży problem jest z tym, że nie masz najmniejszego pojęcia o sposobie działania oryginalnego pakietu i nie potrafisz porównać jej do informacji przedstawionych na filmie. Standardowo Rękawica Złodzieja z Pakietu VIP zwiększała drop przedmiotów, aż o 100%. U nas połączenie Rękawicy z IS + Rękawicy 2h daje o 5% mniej niż standardowy Pakiet VIP występujący w Metinie. 

Porównywanie naszego serwera do tego, co było na Vesteris jest również średnie. Zespół serwera jest inny, serwer jest inny i robiony od zera. Rozumiem, że Vesteris wyznaczył pewne trendy w świecie prywatnych serwerów Metin2, ale prosiłbym abyś zapamiętał to, że Ervelia jest innym serwerem i Twoje porównywania do Vesteris nie są trafne.

Wczoraj na Discord @Bayrath przedstawił symulację zdobytych przedmiotów z Wodza Orków, poniżej screeny. Pierwszy z nich to przedmioty zdobyte z Rękawicą Złodzieja 2h + Pakiet VIP, drugi natomiast przedstawia przedmioty zdobyte z samą Rękawiczką 2h. Nie wydaje mi się, aby różnica w dropie z 100 zbitych Wodzów była tak duża, abyś miał powód do pisania, że serwer jest "abonamentowy", a gra bez wydania pieniędzy na Pakiet VIP nie ma najmniejszego sensu.

 

Rękawiczka 2h + Pakiet VIP                                                                     Rękawiczka 2h

vip.png       2h.png

 

Wykonam małe porównanie ilości zdobytych przedmiotów na powyższych screenach. Przypominam, że prezentują one przedmioty zdobyte ze 100 Wodzów Orków, dlatego różnicę podzielę przez ich ilość, aby oszacować różnicę z jednego Wodza Orków.

Zaczarowanie Przedmiotu: 1940 - 1620 = 320 czyli średnio 3.2 Zaczarowania Przedmiotu więcej

Wzmocnienie Przedmiotu: 1940 - 1510 = 430 czyli średnio 4.3 Wzmocnienia Przedmiotu więcej

Wzmocnienie Pasa: 144 - 93 = 51 czyli średnio 0.51 Wzmocnienia Pasa więcej

Zaczarowanie Atrybutu: 32 - 14 = 18 czyli średnio 0.18 Zaczarowania Atrybutu więcej

Cor Draconis (surowy): 163 - 138 = 25 czyli średnio 0.25 Corów surowych więcej

Cor Draconis (szlif): 100 - 100 = 0 czyli bez zmian

Kamień Duchowy: 17 - 17 = 0 cali bez zmian

Rada Pustelnika: 12 - 9 = 2 czyli 0,02 więcej Rad Pustelnika

 

Wydaje mi się, że różnica między symulacjami nie jest taka jak to opisujesz i różnica w dropie nie jest tak duża jak ją przedstawiasz.

Przepraszam jednak za moją impulsywność, masz rację, że gap nie jest odczuwalny. Kto nie gra za dużo, to nie zobaczy różnicy dropu jak nie zbije paręset bossów z orkowej doliny. Dziękuje za miłą odpowiedź i przedstawienie jak to wszystko wygląda. Po prezentacji dało się strasznie przestraszyć pod względem %.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.04.2021 o 17:50, Enghet napisał:

Przepraszam jednak za moją impulsywność, masz rację, że gap nie jest odczuwalny. Kto nie gra za dużo, to nie zobaczy różnicy dropu jak nie zbije paręset bossów z orkowej doliny. Dziękuje za miłą odpowiedź i przedstawienie jak to wszystko wygląda. Po prezentacji dało się strasznie przestraszyć pod względem %.

Wystarczy delikatnie głową ruszyć i na logikę wszystko rozpykać... serwer jest robiony przez doświadczone osoby, więc możesz zaufać że będzie wszystko tak jak trzeba poza tym będą testy od tego by móc wszystko przeanalizować

Odnośnik do odpowiedzi

System petów niesamowicie rozwinięty. Szczerze, totalnie rozwalił mój mózg. Będę potrzebował czasu by wchłonąć taką ilość informacji.

Widać chyba się starzeje i jestem graczem z czasów gdzie zwierzak nie był tak zawiły. :classic_huh:

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, bossik napisał:

System petów niesamowicie rozwinięty. Szczerze, totalnie rozwalił mój mózg. Będę potrzebował czasu by wchłonąć taką ilość informacji.

Widać chyba się starzeje i jestem graczem z czasów gdzie zwierzak nie był tak zawiły. :classic_huh:

To tylko tak brzmi, jak się o tym opowiada. Ja też byłam przerażona jak poznałam pierwsze plany i podchodziłam do petów jak diabeł do święconej wody ;) W rzeczywistości jest bardzo intuicyjne i (uwaga!) LOGICZNE! 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Madzix napisał:

To tylko tak brzmi, jak się o tym opowiada. Ja też byłam przerażona jak poznałam pierwsze plany i podchodziłam do petów jak diabeł do święconej wody ;) W rzeczywistości jest bardzo intuicyjne i (uwaga!) LOGICZNE! 

Pewnie masz racje, jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu i w końcu samo wejdzie do głowy. Będziemy się uczyć i dobrze się bawić. To jest przecież najważniejsze.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.